ПІШОВ З ЖИТТЯ ІОН РАДУ

Задавайте и общайтесь по всем вопросам, которые не вошли в другие форумы

ПІШОВ З ЖИТТЯ ІОН РАДУ

Сообщение VOLKANOFF » 06 ноя 2017, 16:04

Сьгодні отримав листа від пана Пелагича з сумною звісткою- помер наш давній друг, румунський професор Іон Раду. Викладаю повністью лист Пелагича.
Колеги,

професор IOAN N. РОБОТА (82), перший чемпіон світу за моделлю ракетобудування в класі S3 з 1972 року в Vrsac, помер в п'ятницю, 03.11.2017. Проф. Раду був одним з найбільших ентузіастів моделювання ракети та космонавтики. Він народився в Trgoviste (Румунія) у 1935 році, де він закінчив початкову та середню школу, щоб закінчити математику та фізику в Темісварському університеті. Після навчання в рідному місті, як професор гімназії та директора гімназії, пізніше став репетитором в регіоні, де він жив.

До сьогоднішнього дня професор Раду присвятив себе моделювання ракети, ракетобудування та астронавти. Протягом багатьох десятиліть видається, часто зі своїх власних ресурсів журналу «астронавтики», присвячена популяризації цих трьох областях, і в ньому приємно співпрацювати і всесвітньо відомі вчені. Професор Radu написав серію професійних книг по ракетній техніці і ракетному моделювання, а також книги з історії румунської і світової моделювання ракети і, таким чином, став єдиним істориком цій галузі в світі. Його книга «Півстоліття світового простору моделювання» в урочистій чином просунутий на пленарне засідання ЦОВ в Лозанні 2012 П'єр Портман, президент ФАІ, на 50-й річниці моделювання ракети в ФАЯХ.

Професор Раду був також дуже вражаючим спортсменом. Як і в Вршац в 1972 році став першим чемпіоном світу в моделі ракетобудування в класі S3, піднятий шість світових рекордів в класах S1B, S1c, S3B, S6D і S8C. Він багато разів вигравав у міжнародних змаганнях, які на той час мали ранг європейського критерію. Він був визнаний міжнародним суддею на класах S5C та S7 на чемпіонатах Європи та світу на багато років.

Професор Раду був тихим і спокійним чоловіком, завжди працюючим, щоб допомогти і навчити, але в той же час великий борець з моделювання ракет. Він і я були дуже хорошими друзями протягом десятиліть та відмінним артистам, які запросили мене написати вступне слово для декількох його книг. FAI у 2002 році була присуджена проф. Йоана Н. Раду за значну міжнародну нагороду диплома FAI Пол Тіссанд'є.

Всі старші модельєри ракети в світі будуть щасливі, щоб заручитися своїм другим і другом професором Йоаном Н. Раду, і ми пройдемо дуже сильно.

Майте дуже синє небо.

Щирі співчуття рідним та близьким професора Іона Н. Раду від українських моделістів.
VOLKANOFF
Администратор
 
Сообщений: 288
Зарегистрирован: 09 сен 2013, 16:50

Вернуться в Разное

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron