Пішов в свій останій політ Мідрат Міцко Ціпчіч.

Задавайте та спілкуйтеся з усіх питань, які не увійшли до інших форумів
Ответить
VOLKANOFF
Администратор
Сообщения: 487
Зарегистрирован: 09 сен 2013, 16:50
Контактная информация:

Пішов в свій останій політ Мідрат Міцко Ціпчіч.

Сообщение VOLKANOFF »

Один з засновників модельних двигунів "КІКІНДА" Міцко Ціпчіч 1 грудня пішов з життя.
Зоран Пелагіч надіслав листа:
Із великим сумом повідомляємо, що 1 грудня 2019 року космічний моделіг втратив великий «опорний стовп» у формі людини, яка допомогла сформувати космічне моделювання до того, що є сьогодні.

Міодраг Міцко Ципчич (56) - великий космічний модельєр, виробник знаменитих ракетних двигунів "Ультра" та колишній парашутист приєднався до історії космічного моделювання.

Міодраг Чіпчич, якого найкраще знають колеги-космічні модельєри та друзі як «Міцко», народився в Кікінда, Югославія (нині Сербія) 28 серпня 1963 року. Він провів усе своє життя в Кікінда, але був відомий і шанований у всьому світі.

Завжди оптиміст із яскравою усмішкою на обличчі, могутнім голосом і готовим допомогти, де міг, хто міг. Хоча понад 30 років тому ДТП залишило його прикутим до інвалідного візка, для нього це не було перешкодою приїжджати на змагання по всій Європі, від Словенії до Укаріне, що їхала в його Mazda.

Його найбільший особистий спортивний успіх був у Суекаві (Румунія) у 1993 році. Вже прив'язаний до інвалідного візка, він став чемпіоном Балкани у своєму улюбленому класі - моделях S7 Scale. Того ж року Аероклуб Кікінда організував югославських космічних моделей. Цей "по-новому" спакемоделінг в країні, і їхній десяток став декількома сотнями, що призвело багатьох з них до міжнародних успіхів у наступні роки. Найбільшою проблемою в той час в Югославії було постачання модельних ракетних двигунів, які з великими зусиллями отримували Словаччину. Це був той час, коли Міцко разом із братом Володимиром вирішили почати виробляти цей «головний інгредієнт» для нашого спорту. Після співпраці з головним дизайнером знаменитого словацького мотора “Adast” Ing. Мілан Єлінек - були представлені мотори "Ультра". Доказом того, що “студент став майстром” є понад 70 медалей зі світових та континентальних чемпіонатів, понад 10 світових рекордів лише збірної Сербії плюс кілька десятків медалей та рекорди світових рейтингів, досягнуті конкурентами з США, Китаю, Іспанії, Словаччини та багатьох інших країн. За цю нелегку працю він був нагороджений у 2001 році FAI дипломом «Антонов», який отримав його брат Володимир через два роки.

Про те, що Міцко був не лише хорошим конкурентом і виробником ракетних двигунів, свідчить той факт, що він багато років служив консультантом сербської національної збірної. Він був одним з небагатьох, хто знав, як створити «оптимальний мотор» для конкурентної моделі, тому це дало максимальну продуктивність. Попри все це, Мікко був великим суддею за масштабами, відомий як великий педант і високий професіонал при судженнях. Протягом багатьох років він судив на багатьох міжнародних змаганнях, він мав бути одним із масштабних суддів на "Кубку Сірмії" минулого місяця, але хвороба завадила цьому.

Його спадщина буде продовжуватися, оскільки космодром - це "сімейний спорт" для всієї родини Кіпчич. Як згадувалося, Мікко був Балканським Чапіоном у 1993 році, брат Володимир та племінник Міодраг-молодшого. Miodrag jr. були індивідуальними чемпіонами світу з висоти S5 в масштабі 2012 року. знову є індивідуальною чемпіонкою світу в S3A - тривалість парашуту в 2016 році. Племінниця Крістіна - поточна неподільна юніорська чемпіонка Європи в S3A.

Я вважаю себе щасливцем одним із тих, кого він вважав другом, знаючи один одного протягом двох десятиліть. Оскільки ми обидва розділили любов до масштабних класів, я ніколи не забуду довгі розмови про масштабні моделі та про те, як вдосконалити клас. Поради, які він давав, допомогли мені в моїй спортивній кар’єрі.

Я пам’ятаю одну подію Світового кубка «Кубок Белграда» багато років тому. У той час, підліток, я готував свою модель масштабу S7 до повторного польоту, оскільки перший призвів до СЕ і став нестабільним. На щастя, Мікко побачив рейс і зателефонував мені до своєї Mazda, з набором двигунів у руці та словами "будьте спокійні, покладіть ці мотори і не хвилюйтесь". Модель пройшла ідеально, і окрім отримання найвищих балів, я був нагороджений «великими оплесками» та подяками від усіх присутніх. Коли я прийшов до Міцко подякувати йому, він відповів: «Ви вже зробили, політ - це все, що вам потрібно.

Міодраг Міцко Ципчич був чудовою людиною і другом не лише космічних майстрів, але всіх, хто цікавився авіацією, його знали і поважали всі покоління, а його ім'я та творчість запам'ятовуються та пишуться великими літерами в історії космічного моделювання.

Нехай наш друг Міодраг "Міцко" Чіпчич спочиває в мирі в блакитному небі - завжди пам'ятається і ніколи не забувається.
Benedio
Сообщения: 375
Зарегистрирован: 15 июл 2013, 12:48
Контактная информация:

Re: Пішов в свій останій політ Мідрат Міцко Ціпчіч.

Сообщение Benedio »

Вічная память, хай спочиває .земля пухом.
Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 8 гостей