Довгоочікуваний чемпіонат світу з ракетомодельного спорту.

Ну ось нарешті, з переривом в 2 роки, ракетомоделісти з усього світу змогли зібратись та продемонструвати свої технології та розробки. Цього року питання проведення чемпіонату світу залишалось невирішеним дуже довго.

Лише на початку липня організатори отримали погодження від FAI на проведення змагань. При цьому традиційні дати проведення змагань в серпні, довелося змістити на 2-8 жовтень, що негативно сказалось на кількості учасників.

Цього року на чемпіонат світу змогли приїхати команди із 17 країн світу, але при цьому деякі були не в повному складі. Сучасна реальність така, що до останнього, поки не отримаєш результати ПЛР тесту, ти не знаєш їдеш ти чи ні.

Не зважаючи на складності через карантинні обмеження та завдяки підтримці ГО «Асоціація Ноосфера» та Мінмолодьспорту збірну команду України на чемпіонаті світу, представляла спортивна делегація із 24 осіб, серед яких 18 спортсменів із 6 регіонів України (Сумська, Чернігівська, Полтавська, Дніпропетровська, Івано-Франківська та Херсонська обл.).


За результатами змагань, наша збірна завоювала 15 медалей серед яких 3 золотих, 5 срібних та 7 бронзових.

Приємно відзначити, що вже другий рік поспіль, представники з м. Ніжин виборюють перемогу в класі S5B (моделі копії на висоту польоту серед юніорів). А особисту перемогу в цьому класі отримав новий член збірної Дубровний Михайло. Шкода, що в цьому році не вдалося вибороти перше командне місце. Велика ймовірність того, що деякі представники команд ведуть не дуже чесну гру та приховують або відносять на велику відстань моделі інших спортсменів, щоб ті не змогли їх знайти. Так модель Радченка Олександра, яку команда не змогла могла знайти з першого туру, знайшли після завершення змагань в руках іншого спортсмена.>

Цього року ми повернулися на призові місця в найскладнішому класі моделей-копій S7. В цьому році як серед дорослих, так і серед юніорів наша команда завоювала 2-ге командне місце, а в юніорах ще й 3 особисте місце посів Примушко Андрій (м. Ніжин).



Приємною несподіванкою стала перемога Петренка Андрія (м. Шостка) в класі моделей S9A моделі ракет на тривалість польоту з ротором. Андрій в цьому році повернувся до ракетомодельного спорту після 5-ти річного перериву, і відразу піднявся на найвищу сходинку. Так тримати!

Окрім цього в особистому заліку нас порадували Волканов Ігор (м. Дніпро) – 3 місце в класі моделей S1B(моделі ракет на висоту польоту), Мозок Денис (м. Шостка) – 3 місце в класі S3A юніори (моделі ракет на тривалість польоту з парашутом), Бабякін Роман (м. Херсон) – 2 місце в класі S6A юніори(моделі ракет на тривалість польоту зі стрічкою), Радченко Олександр (м. Ніжин) 2 місце в класі S8D юніори (моделі радіокерованих ракетних планерів на тривалість польоту).


Приємно відзначити, що Мозок Денис та Бабякін Роман це нові члени збірної, які показали достатньо високий результат для свої дебютних змагань найвищого міжнародного рівня.

Додатковою особливістю чемпіонату світу, була можливість відслідковувати результати польотів спортсменів за допомогою онлайн системи підрахунку результатів CupNavigator. Цього року система стала особливо актуальною, оскільки в правилах було введено окрему жіночу класифікацію, а це значно ускладнює підрахунок традиційними методами. Прикро що не всі організатори розуміють користь таких безкоштовних онлайн програм для змагань, і не йдуть в ногу з сучасністю.