Історія ракетомодельного спорту
ФРМСУ спільно з ГО «Асоціація Ноосфера» організовують вже другі змагання Ukraine Rocketry Challenge. У змаганнях бере участь 9 команд з різних регіонів України.
Збірна України на Чемпіонаті світу в Польщі завоювала 6 нагород. В особистому заліку: 1 місце в класі S3A - Лавриненко Максим, 1 місце в класі S1A юніори - Гладкий Ігор, 1 місце в додатковому класі S2/P – Радченко Олександр та 2 місце в класі моделей S1B - Волканов Ігор. У командному заліку 3 бронзових медалі.
Чемпіонат Європи, який проходив в Польщі, приніс нашій збірній 7 нагород: в особистій першості – 3 бронзових медалі; в командній першості - 2 срібні та 2 бронзові медалі.
Вперше команда з України бере участь в Team America Rocketry Challenge. В додатковому конкурсі «balsa glider competitions» наша команда показала найкращий результат!
За підтримки Noosphere, Україна вперше провела Чемпіонат світу з ракетомодельного спорту.
На Чемпіонаті Європи, який пройшов в Україні за підтримки компанії Nоosphere, збірна України виборола абсолютну першість, завоювавши 27 нагород: 14 золотих, 6 срібних та 7 бронзових медалей.
Найчисленніша збірна за всю історію існування Федерації – 27 осіб із 7 областей України.
Україна виграла право на проведення Чемпіонату світу з ракетомодельного спорту в 2016 році. Це стало можливим завдяки візиту делегації до Лозанни (штаб-квартира FAI) представників генерального партнера ФРМС, компанії Noosphere.
Наші спортсмени завоювали 6 нагород: у командному заліку перше місце посіли дорослі в класі S1B, у юніорів – друге місце в класі S8D, третє місце в класі S6A. В особистому заліку перше місце в класі S1B зайняв Павло Висоцький (м. Житомир), у класі S6А перше місце серед юніорів посів Олександр Головін (м. Дніпропетровськ), третє місце у класі моделей S3А серед дорослих зайняв Сергій Шуляк (м. Ніжин).
Україна, завдяки участі у переговорах з FAI компанії Noosphere, виграла право на проведення Чемпіонату Європи в 2015 році.
На Чемпіонаті світу в Сербії спортсмени завоювали: у командному заліку перше місце в класі S9A, третє командне місце – в класах S6A, S9A; в особистому заліку 2 місце посів Роман Таран (м. Дніпропетровськ).
На установчій конференції було засновано Федерацію ракетомодельного спорту України.
Збірна юніорів завоювала найбільшу кількість нагород – 7 медалей на Чемпіонаті світу в м. Байконур (Казахстан). У класі S3A 1 місце отримав Дмитро Лях (м. Шостка), 3 місце у Сергія Смирнова (м. Івано-Франківськ). У класі S4A 1 місце отримав Дмитро Смоляков (м. Дніпропетровськ), 2 місце у Сергія Смирнова (м. Івано-Франківськ). У класі моделей-копій S7 1 місце отримав Олександр Лашко (м. Дніпропетровськ); в класі S9A 3 місце у Сергія Смирнова (м. Івано-Франківськ). Також збірна виборола 1 командне місце в класах S3A, S4A, S9A і S5C.
Ігор Гальченко з Дніпропетровська у віці 11 років став наймолодшим членом збірної України.
Під час участі у Чемпіонаті світу в Словаччині збірна України здобула 1 місце в командному заліку (клас S1A), 2 місце в класі S4B; 2 місце в особистому заліку отримав Анатолій Волканов (м. Дніпропетровськ) у класі S1A.
Змагання на Кубок імені М.К.Янгеля внесені до календарного плану Міжнародної авіаційної федерації (FAI) у якості етапу Кубка світу.
На Чемпіонаті світу в Словенії Україну представляла найменш численна збірна в складі одного спортсмена – Юрія Гапона (м. Шостка).
Збірна України взяла участь у Чемпіонаті Європи у Словаччині. Юрій Гапон (м. Шостка) завоював срібну медаль у класі S5C. Юнацька збірна здобула 3 командне місце в класах S6A і S3A.
На Чемпіонаті світу в Польщі проводиться залік серед дорослих та юніорів.
Вперше до складу збірної входять дорослі та юніори.
Українці отримали три нагороди в особистому заліку: 2 місце в класі S6A завоював юніор Максим Дудка (м. Дніпропетровськ). Серед дорослих 2 місце виборов Юрій Гапон (м. Шостка) в класі S5C, а 3 місце в класі моделей ракет S7 завоював юніор Олександр Агєєв (м. Дніпропетровськ).
У м. Каховка відбувся перший Чемпіонат незалежної України.
Першим українцем-чемпіоном світу став Ігор Волканов (м. Дніпропетровськ). Окрім золотої медалі в класі S6A, Ігор завоював срібло в класі S4A.
У Києві під час семінару за участю спеціалістів ракетомодельного спорту була заснована Федерація ракетного моделізму України.
В Югославії відбувся перший Чемпіонат світу з ракетомодельного спорту
Були створені правила для перших змагань з ракетомодельного спорту, які й сьогодні використовує Міжнародна авіаційна федерація (FAI).
Вчений, винахідник, один із піонерів ракетної техніки Фрідріх Цандер запропонував організувати змагання в декількох дисциплінах: на висоту польоту, дальність, політ аеропланів з ракетою.
Перша письмова згадка про моделювання з'явилася в книзі В.Г. Астонъ «Моделі літаючих машин, як їх креслити і будувати».
На Чемпіонаті Європи в Румунії, наша національна збірна завоювала 13 нагород: 3 золотих, 7 срібних і 3 бронзових медалей, а також завоювала третє загальнокомандне місце в фінальному командному рейтингу. Лавриненко Максим другий рік поспіль перемагає в класі моделей S3A.
Неподалік м. Остін, США відбулися перші змагання Firefly International Rocketry Event, як матчева зустріч Україна-США. Змагання проходили в класах моделей FAI, які раніше були відсутні на міжнародних змаганнях S6A/P, S12A/P та знайомих, але дещо змінених класах S2/P, S7, S8E/P.
За підтримки ГО «Асоціація Ноосфера» в Україні відбулися перші змагання Ukraine Rocketry Challenge
Вперше представники Федерації ракетомодельного спорту України беруть участь в International Rocketry Challenge.
На чемпіонаті світу, який відбувся в Україні, наша збірна завоювала 13 нагород: 5 золотих, 5 срібних та 3 бронзових медалей.
Noosphere разом з ФРМСУ вперше впроваджують онлайн систему підрахунку балів на міжнародних змаганнях з ракетомодельного спорту.
За підтримки Noosphere Україна вперше провела Чемпіонат Європи з ракетомодельного спорту.
На Чемпіонаті світу в Болгарії збірна України завоювала 9 нагород: 2 золоті, 6 срібних та одну бронзову медаль, а також посіла друге місце в загальнокомандному заліку серед юніорів.
Федерація ракетомодельного спорту України увійшла до складу Громадської ради при Міністерстві молоді та спорту України.
На Чемпіонаті Європи в Болгарії вперше завдяки підтримці Noosphere збірна юніорів та дорослих виступила в повному складі.
На Чемпіонаті світу в Словаччині наша збірна здобула 8 нагород: в командному заліку 3 золота в класі S1A, S3A, S4A; в особистому заліку 2 місце у Кирила Проценка (м. Дніпропетровськ), 3 місце у Бориса Оліфірова (м. Дніпропетровськ) в класах S1A, S3A; у Кирила Проценка і Романа Тарана 3 місце в класі S4A.
Вперше на міжнародних змаганнях для вимірювання висоти польоту ракети почали використовуватися електронні альтиметри в якості альтернативи оптичним кутовимірювальним приладам.
Федерація ракетомодельного спорту України отримала офіційний статус Всеукраїнської громадської організації.
На Першому Чемпіонаті Азії в Казахстані збірна завоювала: 1 місце в особистому заліку в класі S7, 2 місце в класі S6A зайняв Денис Хміль (м. Ніжин); в класі S9A 1 місце здобув Денис Пріданніков (м. Ніжин). Команда посіла перше місце в класі S9A, друге місце в класі моделей ракет S4A, S6A і S7.
Роман Колісніченко з Дніпропетровська став першим дворазовим чемпіоном світу в класах S7 і S4A
Під час участі у Чемпіонаті світу в Польщі моделісти здобули наступні нагороди: у класі моделей ракет S4A 1 місце в командному заліку; 1 місце в особистому заліку у Романа Колісніченка (м. Дніпропетровськ); 3 місце у Бориса Каплуна (м. Дніпропетровськ). У класі S5B перше місце в особистому заліку отримав Денис Хміль (м. Ніжин); в класі S7 перше місце в особистому заліку у Романа Колісніченка (м. Дніпропетровськ), 2 місце в цьому ж класі моделей у Дмитра Смолякова (м. Дніпропетровськ).
На Чемпіонаті світу в Румунії збірна завоювала 5 нагород і опинилася на 1 місці в загальнокомандному заліку. Команда була найменш чисельною на змаганнях і складалася з трьох учасників.
Перемоги: у командному заліку – перше місце (3 медалі у класах S3A, S4B, S6A); в особистому заліку перше місце в класі S3A у Олексія Матвєєва (м. Дніпропетровськ), друге місце в класі S4B у Анатолій Волканов (м. Дніпропетровськ).
Збірна України виступила на Перших Всесвітніх авіаційних іграх в Туреччині.
У загальнокомандному заліку українська команда посіла третє місце.
Наші спортсмени завоювали 4 медалі в командному заліку. 1 місце в класі S4A – склад команди: Юрій Гапон (м. Шостка), Павло Висоцький (м. Житомир), Ігор Волканов (м. Дніпропетровськ); 2 місце в класі S5C – учасники команди: Юрій Гапон (м. Шостка), Олександр Герасименко (Сумська обл.), Павло Висоцький (м. Житомир); 2 командне місце в класі S7 – учасники: Олександр Погребняк (м. Хуст), Олександр Агєєв (м. Дніпропетровськ), Олександр Герасименко (Сумська обл.). Також збірна України виборола 1 медаль в особистому заліку: 1 місце здобув Ігор Волканов у класі S4A.
Збірна команда взяла участь у Чемпіонаті Європи в Румунії. Наші спортсмени завоювали 5 нагород в особистому заліку.
У класах S6A і S3A 1 місце завоював Ігор Волканов (м. Дніпропетровськ), 2 місце – Юрій Гапон (м. Шостка) в класі S1В і 3 місце в класі S6A; 3 місце в класі S1В зайняв Ігор Волканов.
Збірна України дебютувала на міжнародних змаганнях – Чемпіонаті світу в США.
Першим бронзовим призером у класі S8E став Володимир Бариш із м. Шостка.
В Югославії пройшов перший Чемпіонат Європи.
Міжнародна авіаційна федерація (FAI) визнала ракетний моделізм видом технічного спорту.
Видатний вчений Костянтин Ціолковський у відкритому листі порадив винахідникам навчитися робити «реактивні іграшки».
У Москві відбулися перші змагання з літаючих моделей.