Відбувся довгоочікуваний чемпіонат України 2020!

Чемпіонат України 2020 був найбільш довгоочікуваною подією для ракетомоделістів України!

Зазвичай Чемпіонат, який проходить за підтримки ГО «Асоціація Ноосфера», зокрема її засновника – філантропа та бізнесмена, доктора економічних наук Макса Полякова, відбувається кожного року в кінці червня. Але цього року карантинні обмеження через COVID-19 (SARS-CoV-2) призвели до скасування майже всіх національних і міжнародних змагань та перенесенню чемпіонату України на кінець вересня.

Дуже шкода, що навіть такі зміни не дозволили всім охочим приїхали до Дніпра на Чемпіонат, але вони залюбки спостерігати за проведенням змагань через онлайн систему CupNavigator, розроблену ГО «Асоціація Ноосфера» (https://cupnavigator.com/).

Цього року в чемпіонаті України з ракетомодельного спорту, брало участь 44 спортсмени, які представляли 8 регіонів України (Чернігівська, Сумська, Полтавська, Харківська, Закарпатська, Дніпропетровська, Херсонська та Донецька обл.).

Не зважаючи на складний рік, спортсмени показали високі результати!

В спортивних класах моделей S6A (моделі ракет на тривалість польоту зі стрічкою) та S9A (моделі ракет на тривалість польоту з ротором) команди продемонстрували абсолютно нові моделі ракет для виготовлення яких використані більш сучасні технології та матеріали. Такий підхід дозволив їм значно збільшити висоту підйому моделі, а отже і тривалість польоту. Найбільшу результативність в цих класах показав Сердюков Сергій з м. Маріуполь, який серед дорослих спортсменів став чемпіоном як в S6A, так і в S9A.

Приємною несподіванкою стала поява нових спортсменів в радіокерованих класах моделей. Так в класі моделей S8E/P (радіокеровані планери на тривалість польоту та точність посадки серед дорослих) перемогу здобув спортсмен з м. Ніжин, Іванець Вадим, для якого це був дебютний виступ в даному класі моделей.

Визначною подією для українського ракетомоделізму став запуск моделі копії американської ракети Mercury Redstone висотою 2 м 36 см у виконанні ніжинського спортсмена Сергія Шуляка. Це найбільша з моделей копій, що коли-небудь конструювалися українськими ракетомоделістами. Але незважаючи на рекордні розміри моделі, перемогу в класі S7 виборов колега Сергія по команді, багаторазовий чемпіон України Сергій Труш з моделлю ракети Trailblather IIf.

 

Шкода, що вдалося провести не все що планувалось. Так у зв’язку із погіршенням погодних умов, дощ та пориви вітру до 16 м/с, організаторами змагань та суддівською колегією було прийнято рішення відмінити проведення класу моделей S12A/P.

За результатами змагань, абсолютним чемпіоном серед дорослих та юніорів стала команда Ніжинської СЮТ.

Інші місця загальнокомандної першості розподілились наступним чином:

ДОРОСЛІ: ЮНІОРИ:
1. Ніжин СЮТ 1. Ніжин СЮТ
2. СТЛ Імпульс, м. Шостка 2. СТЛ Імпульс, м. Шостка
3. м. Ніжин 3. Дніпропетровська обл.
4. Дніпропетровська обл. 4. ХМЦНТТУМ м. Херсон
5. Харків 5. Харків
6. Приазов’я(AzovRocketClub) 6. КПНЗ БДТ ДМР, м. Дніпро
7. ХМЦНТТУМ м. Херсон 7. КПНЗ Міський Палац дітей та юнацтва ДМР
8. Полтава ТСО України
9. Закарпатська обл.

 

Не зважаючи на те, що чемпіонат України вже завершився, спортсмени з отриманими результатами на національних змаганнях, мають шанс поборотись за перемогу в World Space Modeling Virtual Open Meet 2020 (https://www.nar.org/site/virtual-openmeet/).

Всі результати змагань за посиланням.