На зв’язку з США

9 квітня Федерація ракетомодельного спорту України провела Zoom-зустріч з американськими ракетомоделістами. Наші друзі зі Сполучених Штатів захотіли підтримати українських спортсменів, які наразі знаходяться в складних умовах. Перша наша онлайн зустріч була проведена із спортсменами, які зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Допоміг подолати мовний бар’єр Роман Винокуров, який долучився до нас у ролі волонтера-перекладача.

План зустрічі підготувала Кетрін з Каліфорнії, яка розмовляла з нами прямо з пускового майданчика де проходить підготовка до національних змагань The American Rocket Challenge (TARC). Доречі, Кетрін – капітан команди, яка минулого року увійшла в десятку найкращих на TARC.

 

 



The American Rocketry Challenge (TARC) — щорічне американське ракетомодельне змагання для учнів 6-12 класів, яке спонсорує Асоціація аерокосмічної промисловості (AIA) й Національна асоціація ракетобудування (NAR). Співспонсорами заходу є NASA, Міністерство оборони США, Американська асоціація вчителів фізики й Цивільний повітряний патруль.

Суть змагань TARC, як і Ukraine Rocketry Challenge – спроектувати й запустити ракету з курячим яйцем на борту так, щоб воно залишилося неушкодженим. Списки двигунів, які можна використовувати, аналогічні. В залежності від завдання року, може бути навіть 2 чи 3 яйця.

Зустріч розпочалася зі знайомства, наші спортсмени коротко представили себе, розповіли про свій настрій і про те, як змінилось їх життя. Потім ми подивилися фото зі змагань The American Rocketry Challenge й поспілкувались щодо технічних вимог, правил й апаратури, яку зазвичай використовують при запусках. У ракеті команди Кетрін використали двигун F79 виробника Cesaroni загальним імпульсом 67.8 Н·с. Система управління не використовувалася.

Також ми поділилися світлинами з Ukraine Rocketry Challenge 2021. Американців дуже зацікавив альтиметр, який змайстрували наші ракетомоделісти. Виявилось, що їх альтиметри не мають дисплею, а висоту вимірюють кількістю звукових сигналів, яку він видає.

 

Дякуємо нашим американським друзям за підтримку в таких складних обставинах.

Сподіваємося на подальші цікаві зустрічі!