Стартували Noosphere Space Games. Middle edition

Стартували нові змагання Noosphere Space Games. Middle edition!

Реєстрація триватиме до 14 листопада. Захід проходить за спільної організації Федерації ракетомодельного спорту України і ГО «Асоціація Ноосфера».

Мета Noosphere Space Games — побудувати віртуальну ракету й виконати місію, а саме: зібрати ракету у Kerbal Space Program, встановити прапор на Мун (аналог Місяця) і успішно повернутися на планету Кербін (аналог Землі). У рамках цієї місії школярі і студенти встановлять на Місяці прапор України, щоправда поки що — віртуальний.

 

Призовий фонд – $1200, участь безоплатна. Формат проведення – онлайн. Змагання проходять в індивідуальному форматі, тож шукати команду не потрібно.

Учасникам віком до 18 років включно потрібно буде:
• Зібрати ракету в Kerbal Space Program
• Встановити прапор на Мун
• Успішно повернутися на планету Кербін

Посилання на реєстрацію: https://bit.ly/3FsT0XJ

Аби забезпечити всім учасникам рівні можливості, детальні правила місії стануть доступні 8 листопада.

Kerbal Space Program — один з найуспішніших симуляторів космічних польотів, враховує майже всі фактори, що впливають на запуск космічних ракет. Учасники мають взяти до уваги опір повітря, масу космічного корабля, витрати палива, гравітацію, атмосферне гальмування й багато інших технологічних змінних. Учасники змагань мають доступ до великого каталогу деталей для будівництва повністю функціонального космічного корабля, який літає за основами реалістичної аеродинамічної й орбітальної фізики. У програмі можна запустити корабель на орбіту або за її межі, досліджувати супутники й планети, будувати бази й космічні станції.

Це вже другі Noosphere Space Games, перші змагання відбулися влітку, тоді віковий поріг для учасників становив 14 років. До змагань долучилися понад 350 дітлахів у складі 148 команд з Одеської, Дніпропетровської, Чернігівської, Харківської, Полтавської, Київської, Запорізької, Вінницької, Миколаївської, Сумської, Львівської, Черкаської, Хмельницької, Рівненської, Івано-Франківської, Тернопільської, Закарпатської областей.


«Під час перших змагань Noosphere Space Games до нас надходило чимало запитів, чи будуть змагання для більш дорослих учасників. Тому цього разу ми підняли віковий поріг і дещо ускладнили місію. Але це не заважає молодшим учасникам долучатися й розвиватися в напрямку віртуального ракетомоделювання. Ми впевнені, що у них є всі шанси на перемогу», — каже генеральний секретар Федерації ракетомодельного спорту України Денис Хміль.

 

Більшість дітей ніколи не збирали віртуальні ракети в Kerbal Space Program і не мали знань і навичок з ракетомоделювання. Проте їм дуже сподобалося здобувати нові знання в ігровій формі.

 

«Я вражений, що у нас вийшло! За декілька годин ми побудували космічну ракету, яка змогла вийти на орбіту. Протягом двох тижнів ми її вдосконалювали і навіть відмовилися від теплового щита, щоб зробити конструкцію дешевшою. Ми використовували як твердопаливні, так і рідинні двигуни. Місія пройшла успішно!» – ділиться своїми враженнями Ілля Пентюк з Києва, учасник команди-переможниці змагань Ukrainian Aerospace.

«Більшість учасників минулих змагань, включно з переможцями, взагалі не знали про існування гри-симулятора Kerbal Space Program. Їм довелося розбиратися, як збирати ракети й запускати супутники на орбіту з нуля. Журі вразив креативний підхід дітей, кожна ракета була унікальною! Подібні змагання чудово демонструють рівень ентузіазму школярів і їхню здатність до самонавчання, яке так знадобиться їм у майбутньому. Для ГО «Асоціація Ноосфера» це один зі способів сприяти появі нових конструкторів і інженерів», — розповідає керівниця соціальних проєктів ГО «Асоціація Ноосфера» Ольга Зима.