Визначені переможців змагань з віртуального ракетомоделювання Noosphere Space Games!

Минулої суботи завершилися змагання з віртуального ракетомоделювання Noosphere Space Games, які відбулися за спільної організації ГО «Асоціація Ноосфера», співзасновником якої є Макс Поляков, український бізнесмен із досвідом у сфері космічних та IT технологій, інженерії та Федерації ракетомодельного спорту України.

Переможців визначили 20 серпня. Дітлахи зібрали віртуальні ракети в грі-симуляторі Kerbal Space Program, запустили супутник на орбіту й повернули пілота назад на планету Кербін неушкодженим.

 

148 команд змагалися за призовий фонд 1000 доларів США, участь у змаганнях була безоплатною. До Noosphere Space Games долучилися понад 350 дітлахів з Одеської, Дніпропетровської, Чернігівської, Харківської, Полтавської, Київської, Запорізької, Вінницької, Миколаївської, Сумської, Львівської, Черкаської, Хмельницької, Рівненської, Івано-Франківської, Тернопільської, Закарпатської областей.

 

Kerbal Space Program враховує майже всі фактори, що впливають на запуск космічних ракет. Учасники мали врахувати опір повітря, масу космічного корабля, витрати палива, гравітацію, атмосферне гальмування й багато інших технологічних змінних. Учасники змагань мали доступ до великого каталогу деталей для будівництва повністю функціонального космічного корабля, який літає за основами реалістичної аеродинамічної й орбітальної фізики.

Метою змагань було не тільки виконати завдання місії, але й зробити свою віртуальну ракету конкурентоздатною. Перемогли команди, які витратили на побудову якнайменше віртуальної валюти.

«Я вражений, що у нас вийшло! За декілька годин ми побудували космічну ракету, яка змогла вийти на орбіту. Протягом двох тижнів ми її вдосконалювали й навіть відмовилися від теплового щита, щоб зробити конструкцію дешевшою. Ми використовували як твердопаливні, так і рідинні двигуни. Місія пройшла успішно!» – ділиться своїми враженнями учасник команди-переможниці змагань Ukranian Aerospace.

 

Переможці змагань:

1 місце – команда Ukrainian Aerospace, Київ. Александр Андерсен-Шевченко та Ілля Пентюк. Приз – 500 доларів США.

2 місце – команда «Іґґдрасілль», Черкаси. Макс Кусяк і Данііл Іванов. Приз – 300 доларів США.

3 місце – команда Spacekids, Черкаси. Артем Лещенко, Анна Рудницька, Катерина Рудницька. Приз – 200 доларів США.

«Це було дуже неочікувано, бо до змагань ми навіть не знали про існування Kerbal Space Program. Порада учасникам на майбутнє – підбирайте дешевші деталі й розраховуйте кількість палива» – каже учасник команди «Іґґдрасілль», яка посіла друге місце.

 

Більшість дітей ніколи не збирали віртуальні ракети в Kerbal Space Program і не мали знань та навичок з ракетомоделювання. Проте їм дуже сподобалося відкривати для себе щось нове й здобувати знання в ігровій формі.

«До змагань ніхто в нашому гуртку не збирав віртуальні ракети. А тепер діти сидять і завзято розбивають їх об землю – вчаться літати. Дуже правильною є думка ракетомоделістів – падати, щоб злітати знов! Та ще й за можливість отримати приз» – каже Ольга Шибка, керівниця гуртка Астрономії та інформаційних технологій Міської станції юних техніків Дніпра.

Команди проявили свою креативність та побудували різноманітні ракети:

«Завдяки Kerbal Space Program учасники мали змогу досить реалістично побудувати космічний корабель. При цьому потрібно було врахувати цілу низку факторів, законів фізики й аеродинаміки, а також не порушити правила змагань. Було дуже цікаво переглядати роботи учасників! Перемогли команди, які виконали завдання з мінімальним бюджетом місії, тож дітям довелося шукати креативні шляхи оптимізації витрат»,  — каже генеральний секретар Федерації ракетомодельного спорту України Денис Хміль. 

«Змагання Noosphere Space Games успішно дебютували в Україні. Ми зібрали чимало учасників і віримо, що змогли зацікавити їх космічними технологіями. Можливо саме участь в подібних змаганнях надихне дітлахів стати інженерами, науковцями, фахівцями аерокосмічної галузі, проєктувати та запускати літальні апарати.

Змагання накшталт Noosphere Space Games вже існують в США, тож ми перейняли їхній успішний досвід. Минулого року The American Rocketry Challenge провели вже другі змагання з Kerbal Space Program, їхні завдання полягали у тому, щоб побудувати базу на Місяці. Ми ж вирішили, що наша місія полягатиме в запуску супутника»,  — розповідає керівниця соціальних проєктів ГО «Асоціація Ноосфера» Ольга Зима