Міжнародна авіаційна федерація (Federation Aeronautique Internationale, FAI) підтримала Україну і призупинила членство росії та білорусі

2022 рік назавжди увійде у світову історію. Не встигло людство оговтатися від епідемії COVID-19, як зіткнулося з нечуваною і необґрунтованою агресією країни-злочинниціросії – та її пособницібілорусії.

24 лютого 2022 року відбулося повномасштабне вторгнення військ росії в Україну. Відкритим вторгненням із суші, моря і повітря до України, росія грубо порушила Статут ООН, численні норми міжнародного права та вчинила акт агресії – найбільш серйозне й грубе порушення міжнародного правопорядку.

росія знищує цивільне населення України, вдається до ракетних обстрілів та бомбардування міст, в тому числі районів з мирним населенням, обстрілів дитячих садків, шкіл, лікарень, знищенню об’єктів критичної інфраструктури по всій країні. При цьому зафіксовано, що білорусь дозволяє використовувати свою територію як майданчик для наступу російських військ, а отже повноцінно причетна до знищення українського народу.

Залізна завіса і вигнання російських та білоруських спортсменів

Реагуючи на таку зухвалу агресію росії та білорусі, десятки країн вводять різноманітні економічні санкції для цих країн. Міжнародні організації, в тому числі спортивні, активно призупиняють членства росії й білорусі та виключають їх з усіх запланованих активностей під гаслом “No more Russia in International Sport”. Адже країни, які вбивають українських дітей, не можуть бути представлені у міжнародних спортивних структурах і заходах.

За приблизним підрахунком, на сьогодні понад 100 міжнародних спортивних федерацій підтримали Україну і ввели санкції проти росії та білорусі.

Так, Міжнародний олімпійський комітет не допустить російських та білоруських спортсменів до Олімпійських ігор. Міжнародний паралімпійський комітет вже відсторонив спортсменів з росії та білорусі від участі в Паралімпіаді-2022.

Міжнародна федерація футболу (FIFA) і Союз європейських футбольних асоціацій (UEFA) призупинили участь російських клубів і збірних в усіх змаганнях під їхньою егідою.

Міжнародна федерація баскетболу (FIBA) відсторонила від змагань під своєю егідою усі російські клуби та збірні команди росії. Обмеження також стосуються жіночих та юнацьких команд, представників баскетболу 3х3 та рефері з росії.

Санкції введені й в таких видах спорту, як хокей, теніс, легка атлетика, гандбол, біатлон, волейбол, бокс, шахи, автомобільний спорт і багато інших.

Унаслідок агресії росія втратила, а білорусь продовжує втрачати світовий спорт до закінчення путінського і лукашенківського режиму щонайменше. Зараз особливо російські спортсмени – ізгої. Команди інших країн просто відмовляються грати з ними на одному полі.

 

Позиція Міжнародної авіаційної федерації (FAI) і впровадження надзвичайних заходів

 

Основним напрямком діяльності Федерації ракетомодельного спорту України (ФРМС) є сприяння популяризації та розвитку ракетомодельного спорту в Україні, участь у всебічному і гармонійному розвитку особистості та формуванні здорового способу життя українських спортсменів, більша частина з яких – діти та підлітки. Федерація завжди керувалася нормами міжнародного та українського права, всі дії формувалися виключно на засадах творення та миру.

Федерація ракетомодельного спорту України є постійним членом Міжнародної авіаційної федерації та має багатолітню плідну історію співпраці. Наші спортсмени роками брали участь у заходах FAI створюючи гідну конкуренцію.

Незважаючи на розпочату війну росії проти України ще в 2014 році, наша Федерація разом із партнером Громадською організацією «Асоціація Ноосфера» (Noosphere) не покинула розвиток молоді в аерокосмічному напрямі та показала нашу українську гостинність, провівши чемпіонат Європи 2015 та чемпіонат світу 2016. Саме на цих змаганнях Noosphere разом з ФРМС вперше впроваджують онлайн систему підрахунку балів на міжнародних змаганнях з ракетомодельного спорту, CupNavigator.

Враховуючи велику ціль, яку ставить перед собою FAI, розвиваючи авіаційні види спорту, 28 лютого 2022 року в офіційному листі Міжнародна авіаційна федерація зазначила, що:

“Військовий конфлікт, що відбувається в Україні, викликає серйозне міжнародне занепокоєння. Ми всі глибоко засмучені втратами людських життів, які є неминучою ціною війни, і гуманітарною кризою, яка виникне через цей конфлікт.

 

Для дотримання головної мети діяльності Федерації та через обставини, створені військовим конфліктом в Україні, Виконавча рада FAI одноголосно вирішила впровадити наступні надзвичайні заходи:

❗ Негайно призупинити членство Росії та Білорусі, а отже позбавити всіх прав, зазначених у Статуті FAI 2.4.2.1″.

 

 

Це означає, що відтепер представники росії та білорусії:

⛔ не можуть отримати ніяких спортивних повноважень, які делегує FAI;

⛔ не можуть бути організаторами жодних міжнародних змагань FAI;

⛔ не можуть підтверджувати встановлення рекордів в аерокосмічних видах спорту у своїх країнах;

⛔ не мають права брати участь у спортивних змаганнях FAI;

⛔ не мають права брати участь у роботі спеціалізованих комісій з повітряного спорту і технічних комісій FAI;

⛔ не мають права брати участь у засіданнях FAI, які призначають виконавців на головні посади Федерації та голосувати за кандидатів.

Зазначені надзвичайні заходи стосуються не тільки ракетомодельного спорту, а усіх видів авіаційного спорту, з якими працює FAI.

 

Ми вдячні нашим партнерам за підтримку і закликаємо весь світ не дозволити неадекватним агресорам поставити під удар засади міжнародного права!

 

Дійте у межах, які доступні вам. Допоможіть зупинити геноцид українського народу!