Результати перших віртуальних змагань

Ну ось ми дочекались офіційні результати перших віртуальних змагань World Space Modeling Virtual Open Meet 2020!

Віртуальні змагання це абсолютно новий вид змагань в ракетомодельному спорту. До цього року ніхто не замислювався про можливість подібних змагань, але світова пандемія внесла свої корективи. Через відміну майже всіх міжнародних змагань, а особливо перенесення чемпіонату світу на 2021 рік, наші американські друзі James Duffy та Mike Nowak запропонували всім зібратись під час онлайн змагання – World Space Modeling Virtual Open Meet.

Змагання відбулися в шести класах моделей:
S2/P – моделі ракет з корисним вантажем на висоту польоту
S4A – моделі ракетних планерів на тривалість польоту
S6A – моделі ракет на тривалість польоту із стрічкою
S7 – модель-копія ракет на реалістичність польоту
S8D – моделі радіокерованих ракетних планерів
S9A – моделі ракет на тривалість польоту з ротором

Особливим бонусом було те, що змагання проводились не тільки для спортсменів які мають міжнародну ліцензію FAI, а й для любителів чи новачків у ракетомоделізмі!

Онлайн змагання складно уявити без онлайн програми підрахунку результатів. Ось тому наші американські друзі залюбки використали CupNavigator, який був розроблений нашими партнерами ГО «Ассоціація Ноосфера» та гарно зарекомендував себе на чемпіонаті Європи 2015, 2019 рр. та чемпіонаті світу 2016 року. Всі результати онлан змагань завжди доступні за посиланням WSMVOM2020.

Спортивні класи моделей S2/P, S4A, S6A, S8D та S9A мали відносно простий варіант проведення. Потрібно було зробити всього три польоти, зафіксувати час та передати дані організаторам. Ці класи проходили на повноцінній довірі між організаторами та учасниками. Оскільки умовами змагань не заборонялось проводити групові польоти, то українські спортсмени в класах моделей S4A, S6A та S9A скористались можливістю перенести результати з чемпіонату України.

Це дозволило нашим спортсменам показати найкращі результати та посісти перші три сходинки в трьох класах моделей:

S4A:
1. Лавриненко Максим
2. Радченко Олександр
3. Скороход Андрій

S6A:
1. Сердюков Сергій
2. Скороход Андрій
3. Казак Юрій

S9A:
1. Сердюков Сергій
2. Ліпський Георгій
3. Чиж Владислав

Найбільш складним класом по організації та проведенню виявились моделі-копії. Тут як і на чемпіонаті світу чи Європи, суддівство проводили п’ять незалежних суддів. Для класу S7 змагання були поділені на два етапи. Перший, полягав у проведенні стендової оцінки по фотографіям, а другий – оцінювання польоту по відео.

Призові місця в найскладнішому класі моделей-копій S7 розподілились наступним чином:

1. Труш Сергій (Україна)
2. Примушко Андрій(Україна)
3. Mcreynolds Marc (США)

Фотографії та відео польотів можна переглянути на офіційному сайті змагань або в CupNavigator

“Найкращий спортсменом зустрічі” – СЕРДЮКОВ Сергій з м. Маріуполь, який отримав одночасну перемогу в двох класах – S6A та S9A.