Збірна України – перша в світі в класі S7. Інтерв’ю з золотим призером – Дмитром Трохименко

29 серпня 2014 на Чемпіонаті світу з ракетомодельного спорту 2014 в Болгарії (м. Каспічан) наша команда зробила великий прорив – виборола золото в класі S7 (моделі-копії на реалізм польоту). У цьому класі вони виступали вперше за 9 років! Ми поспілкувалися з одним із учасників команди, Дмитром Трохименко, і дізналися секрети цього успіху. Дмитро, як довго ви займаєтеся ракетомодельним спортом? 8 років. Інтерес до спортивно-технічного напрямку почав проявляти в 16 років.У яких турнірах, змаганнях брали участь до Чемпіонату світу 2014? Чемпіонати області, України, Етапи Кубка Світу. Майже завжди був у призерах.Розкажіть про класи, в яких ви виступали? У чому була складність? Головна складність класу S7 в тому, що спортсмен покладає на себе всю відповідальність за політ моделі і його безпеку для оточуючих. Та й саме виготовлення і конструювання систем моделей – справа непроста.Розкажіть про моделі ракет, які ви презентували на Чемпіонаті світу в Болгарії та про сам процес підготовки. У класі S7 я виступав з моделлю американської ракети-носія Сатурн 1Б, а в класі S5 – з дослідницькою ракетою Taurus-Tomahawk. Обидві моделі досить складні у виготовленні.
Підготовка – найважливіший момент у змаганнях моделей-копій. Як правило, цим займається не тільки спортсмен, але і 1-2 помічника. Сам процес займає дійсно багато часу, як правило, більше року. Успіх залежить від складності моделі, професіоналізму та старанності підготовки.Довідка: «Сатурн-1Б» – американська ракета-носій, модернізована версія ракети-носія Сатурн-1, що має значно більш потужну другу сходинку, S-IVB. Застосовувалася в програмах Скайлеб і «Союз» – «Аполлон».
“Taurus-Tomahawk” – безпілотний літальний апарат одноразового запуску, траєкторія польоту якого визначається аеродинамічній підйомної силою крила, тягою двигуна і силою тяжіння.
Що вам допомогло досягти перемоги в цьому класі?Хороший мікроклімат в колективі і злагодженість команди. Що побажаєте початківцям ракетомоделістам?Ніколи не здаватися і рухатися до своєї мети, незалежно від складнощів і невдач. Бажаємо успіхів і перемог у вашій спортивній кар’єрі! Дякуємо!