«Особиста перемога не менш важлива, ніж досягнення команди»

Молодість підвищує ціну талантів.

Франсуа Вольтер

Кирило Проценко — один із найталановитіших юніорів збірної України з ракетомодельного спорту. Виступає в класі S8,хоча раніше довго й успішно працював із висотними моделями.

Кирило, як ти оцінюєш свою роль в збірній юніорів? Якими є твої основні функції?

Я — спортсмен. І в цьому розумінні усі рівні. А щодо функцій, я маю демонструвати результати для своєї команди, вміти самостійно приймати рішення. І, звичайно, готувати моделі до стартів.

Який клас моделей твій улюблений?

S1A. В цьому класі змагаються на висоту польоту. А показник вимірюють електронним приладом — висотоміром. Він має назву альтиметр.

У висотному класі ти виступав раніше, останнім часом працюєш із ракетопланами. Як до цього прийшов і чому?

У висотному класі я з 2011-2012 років. А ракетоплан відкрив для себе на початку останнього спортивного сезону, 2014 року. Навчився доволі швидко. Бо ж клас сподобався. Зараз уже перейшов на більш серйозні моделі ракетопланів. Тренуюся для того, щоб потрапити в склад збірної і виступити на Чемпіонаті Європи 2015 року.

Довідка: Чемпіонат Європи відбудеться 21-28 серпня у Львові.Право бути господарем Чемпіонату українське місто отримало завдяки зусиллям делегації компанії Noosphere на засіданні FAI (Міжнародна авіаційна федерація).

Чому ти обрав саме це захоплення?

Відповідь одна: це просто цікаво! І, крім того, ракетомодельний спорт виховує уважність і акуратність.

Які риси характеру потрібно виховати в собі, аби досягнути успіху?

В першу чергу, потрібна концентрація уваги і вміння швидко приймати рішення.

В яких міжнародних та національних змаганнях ти брав участь? Який результат, на сьогодні, найкращий?

Чемпіонат Світа 2012, Європи — 2013. Цьогорічний Чемпіонат Світу в Болгарії — це, мабуть, найбільш знакові змагання. Також брав участь в багатьох всеукраїнських чемпіонатах і також кубках Янгеля (етапи Кубку Світу).

Нагороди, якими дійсно пишаюся, це срібло і бронза на Чемпіонаті Світу, дві золотих медалі й срібло в командному заліку. В мене багато медалей за перемоги на національних змаганнях і кубках Янгеля.

Які першочергові плани ти ставиш перед тобою?

Хочу успішно виступити в сезоні 2015 року. А для цього потрібно зараз посилено тренуватися в класі S8.

Чи можеш згадати якусь кумедну історію?

Кумедну… Це наші постійні поїздки на таксі у випадку, коли щось забудеш в номері. Щось дуже важливе:-) (ред. На Чемпіонаті Європи в Болгарії юніорам довелося повертатися в готель за інструментами і частинами моделі).

Кирило, а якщо бути чесним: що важливіше? Перемога в особистому заліку чи в командному?

Однаково важливо. Ти виховуєш у собі сильного спортсмена, прагнучи особистих перемог. Але ти не можеш бути повноцінним спортсменом, якщо не відчуваєш себе частиною збірної.