Закриття спортивного сезону 2013

Кубок «Закриття сезону», який відбувся в Шостці в жовтні, став останнім етапом Кубка України і завершив спортивний сезон 2013 року.
Чемпіонами Кубка України стали
в класі моделей ракет S4A:
1 місце – Шако Олексій (Сумська обл.);
2 місце – Зайцев Олег (Чернігівська обл.);
3 місце – Сергєєв Микола (Білгородська обл., Росія);
в класі моделей ракет S6A:
1 місце – Шако Олексій (Сумська обл.);
2 місце – Лавриненко Максим (Сумська обл.);
3 місце – Лашко Олександр (Дніпропетровська обл.)
в класі моделей ракет:
1 місце – Лавриненко Максим (Сумська обл.), Труш Сергій (Чернігівська обл.);
2 місце – Загородній Олександр (Московська обл., Росія);
3 місце – Сердюк Валерій (Чернігівська обл.);
в класі моделей ракет S8Е/Р:
1 місце – Висоцький Павло (Житомирська обл.);
2 місце – Шако Олексій (Сумська обл.);
3 місце – Рапалюк Богдан (Івано-Фанковская обл.);
в класі моделей ракет S9A:
1 місце – Лавриненко Максим (Сумська обл.), Труш Сергій (Чернігівська обл.);
2 місце – Вархів Вадим (Львівська обл.);
3 місце – Шако Олексій (Сумська обл.).
Найбільше нагород у всіх класах на етапах Кубка України вибороли спортсмени з Сумської області Олексій Шако та Максим Лавриненко. Всього на двох у них 7 нагород: 4 золота, 2 срібла і 1 бронза.
Вітаємо всіх призерів Кубка України та їх особистих тренерів з прекрасними результатами!
З повним переліком результатів Кубка України ви можете ознайомитися тут.
В цілому, 2013 рік – новий етап у розвитку як Федерації, так і всього ракетомодельного руху України. Це час глобальних змін, зусиль, боротьби і довгоочікуваних перемог.
Підводячи підсумки, хотілося б відзначити ключові події та успіхи цього року:
– Вперше за 23 роки Україна отримала право провести Чемпіонат Європи з ракетомодельного спорту, який пройде в Дніпропетровську в 2015 році;
– Вперше за тривалий період (з 1997 року) на Чемпіонаті Європи в Болгарії збірна України виступила у повному складі: як команда юніорів (8 спортсменів), так і збірна команда дорослих (7 спортсменів). Всього на Чемпіонаті наші спортсмени завоювали 6 нагород: 3 в особистому (2 золотих медалі та 1 бронзова) і 3 в командному заліку (золото, срібло і бронза). Всі спортсмени, які за результатами Чемпіонату зайняли призові місця та їх особисті тренери, отримали премії від нашого партнера групи компаній Noosphere Ventures;
– У Федерації з’явилися власні інформаційні ресурси: сайт, форум та сторінки в соціальних мережах;
– Вперше Україна подала протест на дії та рішення журі Чемпіонату Європи 2013 до Міжнародної авіаційної федерації FAI.
В рамках спортивного сезону 2013 року на території України відбулося 6 змагань національного і 2 міжнародного рівня. Висловлюємо подяку організаторам етапів Кубка світу в Шостці та Дніпропетровську, які протягом багатьох років підтримують аерокосмічне реноме України. Проведення подібних змагань в Україні у значній мірі сприяло тому, що Україна отримала прово проведення ЧЄ-2015. Ці змагання залишили незабутні враження для гостей з Росії, Білорусі, Латвії, Литви, Казахстану та інших країн, а для спортсменів з України вони стали переможними.
Крім Чемпіонату Європи і змагань в Україні наші моделісти взяли участь у міжнародних змаганнях і в черговий раз порадували своїми перемогами. Нечисленна українська команда брала участь у Байконурських етапах Кубка світу «Chelomei Cup» і «Korkyt Ata Cup» і завоювала 8 нагород.
Попереду новий сезон 2014 року – важливий період спортивної підготовки наших спортсменів до Чемпіонату світу, який відбудеться в Болгарії та час організаційної підготовки Чемпіонату Європи з ракетомодельного спорту 2015 року.