Дніпропетровськ зміцнює свої позиції як ракетно-космічна столиця України

Особлива атмосфера Дніпропетровщини, її традиції, науковий, технологічний і виробничий потенціал сформували унікальне підґрунтя для плідного діалогу між талановитими вченими, конструкторами і натуралістами.

Михайло Кузьмич Янгель, Василь Сергійович Будник, В’ячеслав Михайлович Ковтуненко – світочі світової космічної науки, внесли величезний внесок у розвиток світової космонавтики і становлення Дніпропетровська як ракетно-космічної столиці України. У наші дні багато ідей та розробок цих чудових учених знаходять своє продовження в проектах, присвячених мирному освоєнню космосу.

Наукова творчість знаходить своє відображення в ракетомодельному спорті. Ракетне моделювання об’єднує людей різного віку від 6 до 70 років. Моделюванням із задоволенням займаються і доктори наук, які працюють своїми руками і створюють приголомшливі рекетно-космічні системи, і зовсім юні мрійники, які сьогодні вигадують фантастичні літальні апарати, а завтра збудують міжпланетні кораблі і впровадять неймовірні технології в різні сфери економіки та виробництва. У Дніпропетровську успішно функціонує клуб ракетного моделізму.

Міжнародні змагання з ракетомодельного спорту на кубок М.К.Янгеля проводяться на Дніпропетровщині з 1991 року. В рамках етапу Кубка світу FAI з 28 по 31 липня 2012 року в м.Дніпропетровську на аеродромі «Кам’янка» відбулися XVI Міжнародні змагання з ракетомодельного спорту, присвячені головному конструктору ракетно-космічних систем, одному із засновників Дніпропетровського ракетно-космічного центру Михайлу Кузьмичу Янгелю.

Цього року активну участь в організації приймали такі організації, як Федерація ракетомодельного спорту України, Товариство сприяння обороні України та Національний центр аерокосмічної освіти імені О.М.Макарова за підтримки Конструкторського бюро «Південне» імені М.К. Янгеля, Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод» імені О.М.Макарова, Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій молоді та ін.

Фінансову підтримку в організації змагань надала компанія Noosphere. Цього року в змаганнях брали участь спортсмени з України, Росії, Республіки Білорусь, Казахстану, Узбекистану та Німеччини. Унікальна особливість цих змагань полягає в тому, що в них беруть участь як спортсмени-початківці, так і чемпіони світу та Європи. Під час змагань учасники не тільки демонструють свою майстерність, але й дізнаються багато нового про ракетно-космічну галузь України, обмінюються досвідом і знаннями в ракетному моделізмі. На змаганнях моделісти боролися за першість у всіх класах моделей, а також загальнокомандну першість.

Перше місце в загальнокомандному заліку зайняла команда з Дніпропетровська, якій було вручено перехідний кубок імені М.К.Янгеля. Дніпропетровські моделісти блискуче виступили, подарувавши глядачам незабутні враження! Головний тренер збірної України з ракетно-модельного спорту Ігор Анатолійович Волканов подякував команді за високий результат, особливі слова подяки за підтримку команди Ігор Анатолійович висловив компанії Noosphere.

Інформаційні технології, як і ракетне моделювання, об’єднують людей будь-якого віку у прагненні до інтелектуального розвитку. Людей, які є майбутнім потенціалом країни. Компанія Noosphere планує системно підтримувати ракетне моделювання. Обговорюється ідея створення школи ракетобудування, в якій талановиті діти будуть пізнавати такі науки, як динаміка польоту, матеріалознавство, аеродинаміка, також вони будуть пізнавати різноманітні комп’ютерні технології.

Сподіваємося, що дитячі мрії про космос незабаром стануть для них реальністю і примножать славу Дніпропетровська – ракетно-космічної столиці України!