Враження українських ракетомоделістів від Чемпіонату світу в США
Українські ракетомоделісти привезли з Чемпіонату світу з ракетомодельного спорту, який відбувся у США, 14 медалей. Про підготовку до змагань і пов’язані з нею складнощі спортсмени, їхні наставники і партнери розповіли під час прес-конференції.
Олександр Радченко, який виборов золото у класі S2/P, в ракетомодельному спорті – з 11 років. Ще школярем він побачив показові виступи ракетомоделістів і захопився.
“Коли ти бачиш, як злітає ракета, вдихаєш запах двигуна, ти отримуєш незабутні емоції. Так я познайомився і розпочав займатися ракетомодельним спортом. А якщо тобі подобається, ти завжди будеш вдосконалюватися у цій справі”, – розповів Олександр.
За ці роки ракетомодельний спорт зробив значний крок уперед. Так, за словами Олександра, при виготовленні моделей почали використовувати новітні технології, які дозволяють полегшити ракету, а у випадку моделі копії. зробити її більш деталізованою. Такі вдосконалення приносять нашим спортсменам перемоги на міжнародній арені.
За словами срібного призера у класі S4A Родіона Струзмана, Чемпіонат світу у США був найцікавішим зі змагань. Усі учасники були в рівних умовах, оскільки літати доводилось на двигунах одного виробника, які вони отримали безпосередньо перед вильотами.
Втім, підготовка до змагань була важкою. Взимку через блекаути українські ракетомоделісти працювали без світла і тепла. Серед моделей було багато браку, адже в умовах низьких температур матеріали не полімеризувалися як слід. Тож з огляду на складнощі в підготовці, українська збірна ще більше пишається результатами змагань.
“Наша команда була одна з найбільш згуртованих, постійно допомагала одне одному”, – розповів Родіон.
Ракетомодельний спорт – це не лише змагання, він має два напрямки: власне спортивний і освітній. Генеральний секретар Федерації ракетомодельного спорту України Денис Хміль розповів, що це один із напрямків STEM-освіти. Створення моделей ракет вимагає знань із фізики, хімії, математики, астрономії і їх практичне застосування. Фактично діти, маючи глибокі знання з цих дисциплін, з нуля створюють власні проєкти.
У прагненні розвивати ракетомодельний спорт і STEM-освіту в Україні загалом Федерацію підтримують партнери – ГО “Асоціація Ноосфера”. Директор з комунікацій групи проєктів Noosphere Петро Іванов розповів, що засновник Noosphere, міжнародний підприємець і меценат Макс Поляков вбачає велику перспективу у технічній освіті українських дітей та молоді. Розвиваючись у прикладних дисциплінах, вони в майбутньому рухатимуть вперед, наприклад, затребувану і актуальну зараз космічну галузь.
Наразі Noosphere готова стати партнером держави, надати методологічну підтримку у створенні навчальних програм з ракетомоделювання та робототехніки, щоб розвивати STEM-підходи на національному рівні.
Сьогодні гуртки ракетомоделювання діють у центрах позашкільної освіти в регіонах. Заступник директора Українського державного центру позашкільної освіти Олена Педоренко зауважила, що результати українських ракетомоделістів – це результат як їхньої власної праці, так і заслуга тренерів, педагогів та партнерів.
“Було важко, але команда відпрацювала на відмінно. Ми маємо колосальні результати на світовій арені і я переконана, ми побачимо ще багато переможців”, – наголосила вона.
Запис пресконференції можна переглянути за посиланням –>