Українські спортсмени увійшли в топ найкращих за результатами Кубка світу 2023 з ракетомодельного спорту
В середині жовтня в Словенії відбувся фінальний етап цьогорічного Кубка світу. Всього в сезоні 2023 року організатори планували провести 14 змагань в різних країнах.
Проте відбулися не всі: на North Coast Cup в США прибули учасники тільки з однієї країни, а Andritz Space Cup 2023 в Словаччині і Galactic Cup в США перенесли на 2024 рік.
В рамках Кубка світу українські спортсмени представили нашу країну на 5 етапах в Словенії, Словаччині, Чехії, Хорватії та Болгарії і показали неабиякий рівень підготовки й майстерності. Хоча це була доволі складна задача: через воєнний стан в Україні закрите небо, в тому числі і для польотів спортивних моделей ракет. І якщо раніше ракетомоделісти мали змогу тренуватися перед змаганнями вдома, то тепер вони могли підготуватися лише за 1-2 дні до змагань, прибувши у країну, що їх приймає. Регулярні тренування – це від 60 до 90% результату, залежно від класу змагань. Українським спортсменам довелося покладатися лише на попередній досвід і свої розрахунки.
“На Кубку світу спортсмени запускають свої ракети мінімум 9 разів та на мінімум 3-5 етапах. Це складніше, ніж на Чемпіонаті світу і Чемпіонаті Європи, де достатньо політати у трьох турах. На цьогорічному Кубку світу мені вдалося посісти 1 місце в класі S4 і в черговий раз представити Україну на п’єдесталі світових спортивних змагань!” – ділиться Родіон Струзман з Дніпра.
Результати
Підсумки Кубка світу формуються за найкращими 3 етапами індивідуально для кожного ракетомоделіста. У цих змаганнях беруть участь як юніори, так і дорослі спортсмени. Загалом, згідно з загальною рейтинговою таблицею, українські спортсмени мають такі результати:
В класі моделей ракетних планерів із прискорювачем на тривалість польоту (S4A) в топ-10 зі 175 спортсменів увійшли одразу четверо українців:
1 місце Родіон Струзман з Дніпра (326 балів)
5 місце Олександр Радченко з Ніжина (307 балів)
7 місце Михайло Дубровний з Ніжина (295 балів)
9 місце Чех Олександр з Чернігова (290 балів)
Мета змагань в цьому класі – досягнення найбільшої тривалості польоту з використанням вертикального вільного балістичного зльоту.
В класі моделей ракет на тривалість польоту зі стрічкою (S6A) у топ-10 увійшов:
7 місце Ігор Волканов, Президент Федерації ракетомодельного спорту в Україні з Дніпра (291 бал).
В цьому заліку взяли участь 235 спортсменів. Мета змагань у класі S6A – досягнення найбільшої тривалості польоту з використанням в якості системи порятунку гальмівну стрічку.
В найбільш складному класі моделей-копій ракет на реалістичність польоту (S7) в загальному рейтингу Кубка світу також імена одразу чотирьох українців:
4 місце Сергій Труш з Ніжина (249 балів)
5 місце Іван Кирієнко з Ніжина (234 бали)
6 місце Михайло Дубровний з Ніжина (203 бали)
7 місце Степан Івченко з Ніжина (197 балів)
Всього в цьому класі взяли участь 70 спортсменів, кожен з яких намагався отримати максимальну кількість балів за ступінь складності, відповідність до масштабу та якість виготовлення (стендова оцінка) і здійснити заліковий політ.
В класі моделей радіокерованих ракетних планерів на тривалість польоту і точність посадки (S8P) в топ-10 відзначилися:
5 місце Олександр Чех з Чернігова (305,5 балів)
7 місце Степан Івченко з Ніжина (304,7 бали)
9 місце Ігор Волканов з Дніпра (302,8 балів)
10 місце Олександр Радченко з Ніжина (279 балів)
В цьому класі спортсменам необхідно показати польотний час і посадити модель в задану зону.
“Довгий час я займався авіамоделюванням, а не так давно вирішив спробувати себе і в ракетомодельному спорті. На цьогорічному Кубку світу на етапі в Словенії мені вдалося посісти 1 місце в класі S8, а в Чехії показати гарний результат в класі S4. Змагання вразили тим, що спортсмени самостійно конструюють свої моделі ракет й з ними ж і виступають. Такий технічний вид спорту, де присутня і інженерія, справді вражає! Готуємось до наступного сезону і до нових перемог”, – розповідає Олександр Чех з Чернігова, який вперше взяв участь у змаганнях з ракетомодельного спорту.
В класі моделей на тривалість польоту з ротором (S9A) до трійки найкращих увійшла:
3 місце Софія Фісун з Дніпра (306 балів)
Спортсменка обійшла 189 ракетомоделістів. Мета змагань у класі S9A – досягнення максимальної тривалості польоту з системою авторотації, що забезпечує повернення на землю.